Stowarzyszenie

Harfa Dzieciom

Harfa Dzieciom

Wiele, wiele lat temu spotkałam na lotnisku w Amsterdamie grupę japońskich dzieci. Każde z nich ciągnęło za sobą maleńką harfę, Wracali z tournee po Europie. Zamarzyłam wtedy, aby i polskie dzieci mogły kiedyś wybierać się w taką podróż. Harfa dzieciom otwiera świat na piękno, na przygodę, na radość wpólnego grania i na dar uszczęśliwiania innych.

Nie jest to ciągle jeszcze takie proste w Polsce. Tylko w kilkunastu miastach można uczyć się gry na harfie. Brakuje nauczycieli i instrumentów. Tysiące dzieci nawet nie wie, że można o harfie marzyć i że granie na niej jest takie proste. Szczęśliwie dla mnie znalazłam miejsce i grupę zapaleńców, aby spełniać marzenia. Przy Szkole Muzycznej im. K.Kurpińskiego w Warszawie założyliśmy Stowarzyszenie „Harfa Dzieciom”, a także zespół harfowy „Wiktorska Harps Open”.

Daliśmy już wiele koncertów – ostatnio na 16 harf. Pragniemy raz do roku zapraszać małych harfistów z całej Polski do Warszawy na wspólny koncert. Chcielibyśmy odwiedzać z harfami inne miasta i inne kraje, koncertować z naszymi rówieśnikami. Zagramy wszędzie tam, gdzie nas zaprosicie. Wspierajcie nas tak jak umiecie, a nasze harfy upiększą Wasz świat.

Anna Sikorzak-Olek - Podpis

Celem STOWARZYSZENIA HARFA DZIECIOM jest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży na harfie celtyckiej i klasycznej, oraz szeroko pojęta popularyzacja tego instrumentu w Polsce. Zamierzamy kształcić nauczycieli i dokształcać osoby pracujące nad rozwojem dzieci i młodzieży. Chcielibyśmy też zainteresować instrumentem ludzi dorosłych. Cele nasze zamierzamy osiągnąć przeprowadzając kursy, odczyty, seminaria, koncerty, pokazy i inne imprezy, które przyczyniłyby się do wymiany informacji, podniesieniu kwalifikacji nauczycieli i dokształceniu osób zainteresowanych. Pragniemy też w miarę możliwości wspierać wszelkie inicjatywy związane z popularyzacją harfy w Polce. Z chęcią nawiążemy współpracę z instytucjami, związkami, organizacjami i osobami prywatnymi, tak w kraju, jak i za granicą. Chielibyśmy również wspomóc młode talenty i umożliwić dalszy rozwój i naukę.